Nepřehlédněte

Magnetický válec

Magnetický válec patří mezi separátory s automatickým čištěním, tedy bez nutnosti lidské obsluhy. Díky využití magnetického válce je možné separovat feromagnetické nečistoty ze suchých směsí dopravovaných pomocí pásového dopravníku. Slouží k separaci větších kovových nečistot.


 Magnetický válec je nejčastěji používán tak, že se jím nahradí stávající koncový válec dopravníku. Válec tedy vyrobíme přesně tak, abychom jím mohli nahradit stávající válec a aby nebylo potřeba dopravník nijak upravovat.

Průmyslové obory použití MV

Magnetický válec je možné použít tam, kde je separovaný materiál dopravován pásovým dopravníkem.

Obory použití:

  • Recyklace odpadů
  • Výroba stavebních hmot
  • Potravinářský průmysl

Oblasti použití v průmyslovém provozu:

1. Separace na ochranu technologie v provozu:

Nejčastěji je magnetický válec instalován za účelem ochrany výrobní technologie. V těchto případech obvykle bývá osazen feritovými magnety. Takto vybavený separátor umožňuje separovat spíše větší kovové nečistoty tak, aby bylo sníženo riziko poškození následné výrobní technologie. I pro toto využití je možné separátor osadit i velmi silnými neodymovými magnety. Vždy záleží na konkrétní situaci.

2. Separace na čistotu produktu:

Je možné použít separátor s feritovými i velmi silnými neodymovými magnety. Spíše však doporučujeme použít neodymové magnety.

Přečtěte si podrobnosti o magnetickém válci a zeptejte se nás na cokoliv, co Vás k němu napadne, rádi Vám poradíme.