Nepřehlédněte

Magnet do násypky vstřikolisu MDN

Magnet do násypky vstřikolisu Magnet do násypky patří mezi základní typy magnetických separátorů a vyznačuje se několika výhodami: jednoduché a rychlé řešení, nenáročná investice, snadná instalace. Své uplatnění najde především v plastikářském průmyslu, zejména při používání regranulátu nebo drceného materiálu. Je osazen velmi silnými neodymovými magnety, které dokáží zachytit velmi malé kovové nečistoty, které mohou být i uvnitř plastového granulátu.

Použitím magnetu do násypky výrazně prodloužíte životnost vstřikovacích trysek a ušetříte tím velké investice na jejich výměnu. Velkou výhodou je možnost jednoduchého odmagnetování povolením zajišťovacího šroubu a vytáhnutím magnetických jader z nerezových trubic.

Velikostní modely

Vyrábíme magnety o průměru 100 - 350 mm (průměr kružnice opsané kolem magnetu).

Instalace

Magnet do násypky umístíte jednoduše do jakékoliv kónické násypky. Dle jeho průměru magnet dosedne jeho stranami v určité výšce násypky.

Typ magnetů

Velmi silné neodymové magnety NdFeB na bázi vzácných zemin, průměr magnetických tyčí 22 mm

Tepelná odolnost magnetů

80 nebo 120 °C

Materiálové provedení separátoru

Nerezová ocel 1.4301 / AISI 304

Zeptejte se nás – poradíme vám!

Zakázková výroba je naše přednost.

Napište si o nabídku na separátor

Magnet do násypky vstřikolisu – nové provedení UP

Magnet do násypky vstřikolisu v plastovém korpusuNové vylepšené provedení magnetu do násypky vstřikolisu bylo vyvinuto na základě požadavků a zkušeností našich zákazníků. Jeho hlavním rozdílem oproti standardnímu nerezovému provedení je umístění magnetických jader v plastovém korpusu z materiálu ABS (Acryl-Butadien-Styrol). Tento plastový korpus pokrývá celý průměr násypky a je proto zaručeno, že všechen materiál propadává přes magnetické trubice (odstranění „hluchých“ míst u standardního nerezového provedení, kde mohou kovy propadnout po stranách magnetického separátoru).

Magnetická jádra jsou spojena s plastovým korpusem, což vede i ke zvýšení bezpečnosti práce při čištění magnetu (nehrozí nebezpeční úrazu při manipulaci se samotnými magnetickými jádry). K ještě větší bezpečnosti můžete použít univerzální čistící přípravek.

Čištění magnetu probíhá vytažením magnetických jader z plastových trubic.

Rozměry magnetů do násypky MDN UPVelikostní modely

Plastový korpus vyrábíme ve čtyřech rozměrových provedeních 280, 320, 390 a 425 mm.

Instalace

Magnet do násypky umístíte jednoduše do jakékoliv kónické násypky. Dle jeho průměru magnet dosedne jeho stranami v určité výšce násypky.

Typ magnetů

Velmi silné neodymové magnety NdFeB na bázi vzácných zemin, průměr magnetických tyčí 22 mm.

Teplotní odolnost magnetického separátoru

70 °C

Materiálové provedení separátoru

Plastový korpus z materiálu ABS (Acryl-Butadien-Styrol).

ABS má dobrou teplotní tvarovou stálost a i při nízkých teplotách má vysokou rázovou houževnatost. Je tvrdý a odolný proti poškrábání. Není nasákavý vodou a má dobrou rozměrovou stabilitu. Lze jej používat od -50 °C až do +70 °C.

Nevýhodou je nižší odolnost proti povětrnostním vlivům a podmíněná odolnost proti kyselinám a louhům.

ABS se používá pro výrobu součástí v automobilovém, potravinářském průmyslu a ve chladírenské technice.

Zeptejte se nás – poradíme vám!

Zakázková výroba je naše přednost.

Napište si o nabídku na separátor

Magnet do násypky vstřikolisu na čisticím přípravku

Nejdřív musíte mít čisticí přípravek zavěšený na zdi. Na něj potom pomocí závěsných háčků připevníte magnet do násypky a snadno odstraníte zachycené kovy.

Příklady použití magnetu do násypky